Rozhovor 6 - Kikulka

16. listopad 2011 | 22.42 |

Odkaz na Kikulčin blog.

Otázka první:  Každý má nějakou přezdívku, která ho na internetu provází a má pro něho velký význam. Jak si ty k té svojí přišla?

-        S mojí přezdívkou to bylo celkem složité. Předtím už jsem vystřídala hodně přezdívek. Každá byla jiná a každá obsahovala písmenko K. K je pro mě písmenko zcela magické. Když jsem odhodila poslední kopíráckou přezdívku, rozhodla jsem se pro přezdívku novou, jinou než byly ty ostatní. Začala jsem kombinovat písmenka a nakonec vznikla nejdelší a pro mě nejlepší přezdívka Kikulka.

Otázka druhá: Když sis zakládala blog, měla jsi hned od svých začátků jasno jakým směrem se tvoje blogování bude ubírat, anebo ses rozhodla až v okamžiku, kdys začala zveřejňovat články?

-        Kdybych to vzala od dob pradávných, tak jsem jistý cíl měla. Nejprve jsme chtěla zveřejňovat obrázky (první kopírácký blog) a pak jsem částečně začala ubírat tím směrem, kterým kráčím teď. Nejdřív to začalo originálními články, potom následovaly i mé obrázky a fotografie. Nakonec jsem se vypracovala na svoji pozici.

Otázka třetí: Ví o tvé internetové činnosti rodina? Anebo patříš mezi ty, kteří skutečnost, že mají blog před rodinnou tají?

-        Moje rodina ví, že mám blog. Jednou jsem se i o adrese zmínila, ale oni můj blog nesledují. Já se sice za své názory nestydím, ale přece jenom dospělí by to mohli špatně pochopit

Otázka čtvrtá: Když už je řeč o rodině máš sourozence? Pokud ano, jak s nimi vycházíš?

-        Sourozence mám a to hned dva. Bratra a setru. Sestra je malá takže s ní vycházím docela dobře. Bratr už odrostl dětským střevíčkům a s tím se dost často neshodnu. O nás se nemůže říct, že vždy táhneme za jeden provaz.

Otázka pátá: Co ty a volný čas? Jaké máš jiné zájmy mimo blogování?

-        Mám spoustu zájmů. Kromě keramiky, Kofoláčků, kreslení a různého tvoření (které prezentuji na svém blogu a v různých soutěžích) velmi ráda chodím ven se svou nejlepší kamarádkou, starám se o svého domácího mazlíčka a velice ráda čtu. Moje zájmy jsou docela rozmanité, i když toho času podstatně ubylo.

Otázka šestá: Už ses díky blogu setkala s jiným autorem i v realitě?

-        Ano. Awia bydlí kousek od nás v našem milém zapadákově. Z Awií se znám už od dětství, takže se to možná může počítat. Jinak jsem se z žádným autorem bohužel nesetkala.

Otázka sedmá: Na vytváření článků si každý autor musí vytvořit pro sebe ideální atmosféru, máš ty nějaké zvyklosti?

-        Speciální zvyklosti nemám. Musí akorát dorazit nějaký ten nápad nebo zajímavý názor. Článek samozřejmě může vzniknout i jiným způsobem. Často se mi stává, že si pustím písničku nebo film a přitom píšu články....

Otázka osmá: Všimla jsem si, že u sebe na blogu máš také rubriku zabývající se tím, cos přečetla. Který literární žánr patří mezi tvé nejoblíbenější? Máš oblíbené autory, anebo dáváš na strýčka náhodu a přečteš si to, co tě zaujme?

-        Já čtu ráda a hodně. Čtu v podstatě všechno. Od brakové literatury (pozn. to je odporný termín pro literaturu, kterou nevyznávají vystudovaní češtináři) až třeba po Babičku. Babičku jsem sice četla v rámci povinné četby. Jinak dávám přednost fantasy a sci-fi. Nepohrdnu však dobrou detektivkou.

-        Pokud jdu do knihovny, přečtu si většinou stručný obsah a úryvek z knížky. Pokud tohle neudělám, je 20% šance, že se mi knížka bude líbit nebo mě zaujme.

Otázka devátá: Od jisté osoby jsem slyšela, že patříš mezi vodní živly. Můžeš mi její poznámku přiblížit?

-        Od jisté doby mám moc ráda vodu. Vodu a s ní spojené sbíraní žab. Kdybych měla rozebrat můj vztah k vodě, bylo by to jednoduché. Ve vodě bych vydržela opravdu celý den. Některým je zima po pěti vteřinách, ale já se nebojím vrhnout se do vody po hlavě a bez osvěžení.

Otázka desátá: Jaké jsou tvoje plány do budoucna? Máš nějaké, či necháváš věci prozatím osudu? Pokud chceš nové návštěvníky nějak nalákat na tvůj blog můžeš spustit J.

-        Můj blog nemá žádnou valnou historii nebo pověst. Je to vlastně neobvyklý autorský blog s neobvyklou a nenormální autorkou. Jelikož jsem se zaměřila na Kofoláčky, plánuji rozšířit svou sbírku i na Kofoláčky klučicího pohlaví. Kofoláčci budou mít možná i obličeje, které mají pouze tři z deseti vyrobených. Blog v blízké době neurčité přijde rekonstrukcí a to zaprvé opravou starých článků, přehlednějším rozcestníkem, no prostě bude mít trošičku jiný kabát. Plánuji rozšířit své recenze na knížky, tím i povinnou četbu. Také se hodlám věnovat abstrakcím a tempeře, což bude jiný oříšek než akvarely...

A jestli můžu dodat pár slov na závěr, tak bych chtěla moc poděkovat Polgaře, že se mnou udělala rozhovor a těm, které můj  blog možná zaujme, podívají se na něj a připíšou nějaký komentář. Já si všech komentářů moc vážím (nepočítám reklamy atd.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře