Notorický flákač

13. prosinec 2011 | 21.10 |

Jedna spolužačka tvrdí, že plesy by zakázala anebo je dala až poté, co všichni anebo alespoň ti chytřejší odmaturují. Jenže, ples je zde především od toho, abychom se před dlouho očekávaným dnem odreagovali. Ano, pořád se řeší půlnoční překvapení, ale už ne alespoň tak hekticky jako dřív. Na to, že ples máme 17. ledna 2012 si dáváme s přípravami na čas, ale ono to rychleji bohužel nejde.

Opět mi to nedá, abych si trochu víc nerýpla do spolužačky. Nebudu rozepisovat skutečnost, že na školu okázale kašle, stále do ní nechodí, ale zaráží mě, jaké výmluvy používá. Jednou jí odcházejí ledviny, ale jí smažené sajrajty, po druhé jí hrozí, že do čtyřiceti let skončí na vozíčku a mnoho dalšího. Nedávno na ni nadávala zástupkyně, kterou máme na počítače. Prý tato slečna hodně chybí a vypadá to na deklasifikaci. Totéž říkal i matikář, že se vyhýbá jeho hodinám. Pro angličtináře je už dávno ztraceným případem...tak proč s tím nikdo z profesorů nic nedělá? Všichni sice hezky špačkují, ale nikdo jí nic neřekne a slečna si jede stále ve stejných kolejích.

 V úterý (právě v té době mám dvě hodiny počítačů) se hroutila u profesorky třídní, v ruce držela omluvný list a mluvila něco o tom, že chybí tak hodně, protože má problémy s kolenem a čéškou. Chvílemi tam i brečela a třásl se jí hlas. Jen jsem tiše zírala. Třídní pokyvovala hlavou, na tváři měla soustrastný výraz, a pak prohlásila: "No dobře, tak já se u profesorky přimluvím."

V tu chvíli celé třídě spadla brada. Jakmile totiž chybí někdo z nás, hned je oheň na střeše, ale někdo, kdo se pořád vymlouvá na něco jiného, slíbí, že se polepší, a pak mu stačí herecké představení a má vyhráno? Jako, kde to jsme? Nejvíc mě na tom dorazila její reakce, kterou předvedla dnes. Vlastně nepředvedla, protože tradičně nedorazila. Uznávám, je tam nuda, hodně hodin odpadá, máme suplované hodiny, protože profesoři jsou nemocní, ale do školy přesto chodit musíme. Vím, je to pořád ta samá písnička, už jsem o téhle slečně napsala několik článků, ale když mě to pořád deptá. Nejhorší je na téhle situaci vědomí, že s tím nic nezmůžeme.

PS: Mimochodem, nakonec mě vybrali na tančení s profesory a hádejte, s kým budu tančit? Se svým matikářem. Jak říkám: "Ironie osudu." A ještě ke všemu Waltz.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Notorický flákač veruce 13. 12. 2011 - 21:29
RE: Notorický flákač p.d. 13. 12. 2011 - 23:36
RE: Notorický flákač angel darkwood 27. 12. 2011 - 22:53