Článek Nová krev

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Nová krev

24. 11. 2011 - 19:23

p.d.: ta úvodní situace se mi líbila, hezká ilustrace atmosféry...pokud jde o mě, ta mě zaujala asi nejvíc (a není to kvůli etymologii slova kočí, fakt ne )... ale jako první náhled do neznámé situace - dynamická scéna, stres, chvat, to bylo krásně popsáno. netvrdím, že dál je to horší, jenom mě osobně tahle pasáž mě zaujala nejvíc. bylo tam všechno, co tam být mělo.
oproti tomu u postavy potenciálního budoucího otce mi něco chybělo - nebo přebývalo, jak se to vezme. kladu to za vinu spíše tomu, že se jedná o krátkou jednodílnou povídku, takže chybí prostor k širšímu náhledu do jeho charakteru, do toho, čemu musel čelit, vnitřní dramata při rozhodování, zda na prvním místě bude rodina nebo kariérní postup... je to tam sice řečeno, ale kvůli délce chybí prostor pro nějakou identifikaci. čtenář to vezme jako fakt, ale už si nestihne vytvořit nějaké "pouto" k postavě, vztah, teď nevím, jak to nazvat, aby to neznělo tak pitomě, jak to zní. takže ani ztráta a konci asi nevyzní tak, jak by měla a ta tragédie je utlumena a odsunuta do pozadí. nehledě na to, že ten bastard mlčky předpokládá, že se mu žena uzdraví a třeba do toho půjde znova. sobec jeden. proč se nestará i o ni? vždyť mu bylo řečeno, že na tom není nejlíp a že teprve příští dny rozhodnou...
pokud to ovšem nebyl záměr a neodhaluje ho to jako pokrytce. přemýšlí, jestli se nevěnoval kariéře a budování dobrého jména na úkor rodiny,ale nakonec to sklouzne k tomu, že ho zamrzí, že přišel o potomka, který by mohl nést jeho hrdé jméno. z tohoto úhlu pohledu by se mi ten závěr vážně líbil.

---
paccia-domna.blog.cz