Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Kouzelná knihovnička - můj knižní koutek

Kouzelná knihovnička - můj knižní koutek

2. leden 2012 | 20.31 |

Jde o článek, kterým reaguji na výzvu Abyss. Sama autorka projektu svoji knihovničku již nafotila a okomentovala. Snažila jsem se odlišit, ale nakonec uvidíte sami. Mimochodem s její knihovničkou se pojí jedna dost nezapomenutelná diskuze

Celkový pohled na celou knihov

Stejně jako pokoj i knihovna se mění tak, jak se člověk vyvíjí. Když si vzpomenu, kolik dětských knížek jsem měla... Nikdy nepochopím, jak jsme se mohly společně vejít do jednoho pokoje v panelovém bytě. Teď máme každá pro sebe jednu místnost s ložnicí, která je pod střechou. S větším prostorem přišla i možnost mít vlastní, velkou knihovnu a neohlížet se na to, že ty knížky nebudu mít kam dát. Což byl můj dávný sen. Knihovnu mám z Ikei a je klasického tvaru. Nicméně uvažuju o tom, že bych časem zaplnila i místo v ložnici. Mimochodem, ta černá kulička pod kytkou na dřevěné stoličce je moje skoro roční kočička Nyx.

1

Ano, i mě neminuly některé knižní novinky, nicméně těší mě skutečnost, že hodně jich mám z antikvariátu. Na rozdíl od některých mám tohle pátrání ulehčené. Chodím na střední školu obor knihkupectví, kde mám jednou týdne po pěti hodinách praxi. Ve třetím ročníku jsme měli praxi 14 dní. Díky tomu jsem si prošla knihkupectvím Wales, Neoluxorem na Novém Smíchově, 1. Podzemním antikvariátem a ve čtvrtém ročníku na mě vyšlo knihkupectví Seidl ve Štěpánské ulici. A proč se o tom zmiňuji? Protože v prvním ročníku jsem jako odměnu dostávala buď peníze anebo knížky. Já jsem si vždy vybrala knížky, díky čemuž se moje knihovna značně rozrostla. V Neoluxoru už to tak slavné nebylo, ale přesto jsem si díky té odměně mohla měsíčně koupit alespoň jednu knížku. V antikvariátu jsem získala především hodně knížek ze světové literatury.

2

Některé starší knížky třídění přežily a zůstaly. Jedná se třeba o Biblické příběhy, Fimfárum, Ilustrovaný atlas světa. Některé dětské knížky šly do dětských domovů anebo skončily v krabicích na půdě, kde čekají, až je zase někdo otevře a bude znovu číst.

3

4

5

6

Tahle část obsahuje převážně historické romány. Pyšná jsem na Dynastii Morlandů či Boudicu, ale ani díla od Idelfonsa Falcona nezůstávají pozadu. Nejnovějšími přírůstky je Ruka Fátimy či Tisíce planoucích sluncí. Nicméně nevím, zda by se Vlk a Holubice dal považovat za historický, zařadila bych jej spíše do červené knihovny, ale mám tam tuto knížku jako srdcovku z mladších let.

7

10

Tato část s malými barevnými knížkami se rozrůstala rok. Všechny knížky o Keltech mám taktéž z antikvariátu, jenom 1000 mistrovských děl je jako dárek k předplatnému časopisu Živé historie. Plus tam mám v místě, kde jsou ty malé tenké černé knížky Hladová přání od Temnářky, Vlčici od Žemličky, Vlčici a děti noci taktéž od Žemličky a pár dalších knížek z edice Pevnost. Ve světové edici mám například od Voltaira Candide, od Šudráky Hliněný vozíček, Pygmalion, Zpěvy sladké Francie, Zpěvy staré Číny a mnoho dalších.

8

Kromě přibližně deseti knížek jsou opět všechny z antikvariátu a na každou jsem narazil čistě náhodou. Časem si chci pořídit Canterburské povídky v normální verzi pro dospělé, ale i ta dětská není špatná. Ta malá útlá knížka s bílo červeným hřbetem jsou Peníze od Hitlera, které napsala Radka Denemarková (mám je i s autogramem).

9

Převážně světová literatura, populárně naučná a historická – zde převažuje Řecko, Egypt a Řím. Hanzelka a Zikmund jsou s podpisem. J Málem bych zapomněla ještě na chuděru Hatšepsut od Christiane Desroches Noblecourt, tu jsem půjčila kamarádce a chvíli ještě potrvá, než ji dostanu zpátky.

Nakonec ještě přidávám fotografie knížek, které jsem dostala k Vánocům.

přírůstky

dárky 4

knížky

Zpět na hlavní stranu blogu